2026-05-17
Norwegia: 17 maja - Dzień Konstytucji
212. rocznica wydarzenia z Eidsvoll ...
więcej >>>

2026-05-13
Magazyn Skandynawski "Zew Północy" nr 44
Nowe wydanie już dostępne ...
więcej >>>

2026-05-09
XII Dni Skandynawskie w Szczecinie
„Well connected – połączeni zdrowiem ...
więcej >>>

2026-05-08
Król Fryderyk X na Bornholmie
Hołd dla ofiar bombardowań z 1945 r. ...
więcej >>>

2026-05-07
Bałtycka tarcza NATO. Manewry w Danii i Szwecji
Polscy żołnierze na Bornholmie ...
więcej >>>

2026-05-06
Dania: najciekawsze zielone przestrzenie miast
4 wyróżnienia, 1 porażka ...
więcej >>>

2026-04-25
SAS: 80-lecie ze szczyptą goryczy
Odwołane loty, rosnące ceny ...
więcej >>>

2026-04-18
Qaqortoq: nowe lotnisko na Grenlandii
Południe wyspy łatwiej dostępne ...
więcej >>>

2026-04-16
Busy autonomiczne w Skandynawii
Fiasko projektu w Trelleborgu ...
więcej >>>

2026-04-13
Gotlandia: przygotowania do wojny
Logistyka wojenna - pochówki ...
więcej >>>

2026-04-10
Świnoujście–Malmö: 200 tysięcy pasażerów
Finnlines świętuje dwa lata i dodaje rejsy ...
więcej >>>

2026-04-07
80-lecie zakończenia okupacji Bornholmu
Sowieci na terytorium Danii ...
więcej >>>

2026-04-04
Radosnego Alleluja!
Wielkanoc 2026 ...
więcej >>>

2026-04-03
Dania szykowała się na inwazję USA
Planowano wysadzenie lotnisk na Grenlandii ...
więcej >>>

2026-04-02
“Norweskie Pamiętniki. Z Poznania do krainy fiordów”
Powieść inspirowana prawdziwą emigracją ...
więcej >>>

2026-04-01
50 lat poczty Wysp Owczych
Postverk Føroya / Posta świętuje jubileusz ...
więcej >>>

2026-03-30
POLSCA: rejsy do Skandynawii w jednym miescu
Promowej rewolucji ciąg dalszy ...
więcej >>>

2026-03-28
Wyborczy maraton na Wyspach Owczych
Wybory do Løgtingu i Folketingu ...
więcej >>>

archiwum wiadomości  

2013-01-23

Akcja Visit Norway poświęcona Munchowi

Nagroda - wycieczka do Krainy Fiordów

23 stycznia 2013 r. przypada 150. rocznica urodzin Edwarda Muncha, znanego na całym świecie malarza ekspresjonisty pochodzącego z Norwegii. Najbardziej znany jego obraz to "Krzyk", który można podziwiać w Galerii Narodowej w Oslo.

Organizacja turystyczna Visit Norway postanowiła obchodzić święto Muncha wraz całym światem, wykorzystując w tym celu najnowszą technologię i ludzką zdolność do ekspresji emocji. Pomysł polega na przygotowaniu filmu o Norwegii, w którym wszyscy chętni mogą wziąć udział nagrywając i przesyłając swój okrzyk radości do organizatorów akcji.

Zachwyt nad życiem
Początek filmu to krótka opowieść o dzisiejszej Norwegii i jej pięknych krajobrazach, które w niejednej osobie wywołują okrzyk zachwytu. Jej piękno inspirowało Muncha, który pokazywał je w swoich pejzażach. Natomiast w drugiej części filmu znajdą się nagrania okrzyków radości i entuzjazmu ludzi z całego świata, którzy nagrają sami siebie i wyślą swoje okrzyki do organizatorów akcji. Dodatkowo, każdy kto weźmie udział w projekcie filmowym bierze tym samym udział w konkursie, w którym nagrodami są wycieczki do Kraju Fiordów. Dzięki tej akcji powstanie najdłuższy krzyk zachwytu na świecie.

"Chcemy zachęcić wszystkich do wzięcia udziału w naszych uroczystościach. To hołd złożony znanemu na całym świecie artyście, ale też hołd złożony życiu i pięknej naturze" - mówi Per-Arne Tuftin, dyrektor narodowej organizacji do spraw turystyki. "Ten film pokazuje, jak dzisiaj wygląda życie w Norwegii, przedstawia jej przyrodę, która wywołuje okrzyk zachwytu".

Krzyczysz i wygrywasz
Odmiennie od krzyku z obrazu Muncha, nadsyłane przez ludzi okrzyki mają mieć wydźwięk pozytywny, wyrażać niezapomniane wrażenia i przeżycia. Swój krzyk można przesłać TUTAJ

Nadesłane materiały zostaną dołączone do oryginalnego filmu. Wśród nagród bony podróżne na wyjazd do Norwegii oraz sprzęt turystyczny. Ich losowanie będzie się odbywało co tydzień. W tym konkursie nie ma przegranych: można wygrać cenne turystyczne nagrody, a każdy kto weźmie w nim udział stanie się częścią filmu z rekordowo długim krzykiem.

Norwegia źródłem pozytywnego krzyku
Norwegia to kraj wyjątkowo pięknej i zapierającej dech w piersi przyrody. Od zorzy polarnej po letnie białe noce Norwegia zachwyca o każdej porze roku. Fiordy, góry, lodowce, wodospady, malownicze wyspy robią duże wrażenie i wywołują ochotę krzyku. Zainspirujcie na się i podzielcie swoim krzykiem zachwytu, a staniecie się częścią tej filmowej historii i być może także zwycięzcami konkursu.

Informacja: Visit Norway, www.visitnorway.pl

wcześniejszy news archiwum wiadomości

  © 2002-2019 by PCIT TRAMP, Szczecin      Opieka techniczna: IKSik.net
Ta strona używa ciasteczek (ang. cookies) w celu umożliwienia składania zamówień oraz do badania oglądalności strony.
Aby dowiedzieć się czym są ciasteczka odwiedź stronę wszystkoociasteczkach.pl
Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie ciasteczek na tej stronie, zablokuj je w opcjach Twojej przeglądarki internetowej.