Bornholmska organizacja turystyczna Destination Bornholm ogłosiła swoją strategię marketingową na lata 2020-2023. Głównym celem jest zwiększenie liczby noclegów o 5% każdego roku. Aby to osiągnąć, planowany jest rozwój oferty posezonowej, w tym turystyki zimowej, która do tej pory miała niewielkie znaczenie. W szczycie sezonu, przypadającym na duńskie wakacje, czyli w lipcu i w pierwszej połowie sierpnia, zwiększenie liczby noclegów jest wyzwaniem, gdyż baza noclegowa zbliża się wówczas do swojej maksymalnej pojemności.
Bornholm będzie stawiał na aktywność, stąd wiodąca rola outdooru - nie tylko turystyki rowerowej, z której jest już szeroko znany. Poza tym istotną rolę w promocji wyspy ma odgrywać dziedzictwo kulinarne, kultura i sztuka ("wyspa artystów") oraz tematyka środowiskowa.
Głównym rynkiem, do którego będzie adresowana oferta, jest rynek krajowy. Poza tym Destination Bornholm planuje prowadzić działania zmierzające do przyciągnięcia większej liczby gości z Niemiec, Szwecji, Norwegii i Polski. Nasz kraj po raz pierwszy od dłuższego czasu pojawił się w gronie pierwszych czterech rynków zagranicznych, z którymi bornholmczycy wiążą nadzieje.
Turystyka jest wciąż zyskującą na znaczeniu gałęzią gospodarki na wyspie. W 2010 r. Bornholm odwiedziło 528 tys. turystów, podczas gdy w 2018 już 624 tys. W 2014 r. przychody z turystyki wyniosły 1,9 mld DKK, a w 2017 było to 2,6 mld DKK.
Do organizacji turystycznej Destination Bornholm należy ponad 550 podmiotów, reprezentujących różne branże związane z szeroko rozumianą turystyką.
Serwis Destination Bornholm: www.bornholm.info
Informacja: Maria Tuniszewska - Ringby, R?nne (Bornholm),
e-mail: mtr (at) bornholmsmuseum.dk, tel. +45 56 95 07 35, www.bornholmsmuseum.dk
|